Rajd Podkarpacki po 2 latach przerwy wraca na rajdową mapę Podkarpacia!

Rajd Podkarpacki po 2 latach przerwy wraca na rajdową mapę Podkarpacia!

12 kwietnia 2022 0 przez Monika Fiejdasz

Już w pierwszą niedzielę maja – 1.05.2022 odbędzie się organizowany przez Automobilklub Małopolski Krosno – 32. Rajd Podkarpacki. Tegoroczna edycja tej imprezy została wpisana jako 2. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS 2022. Całe wydarzenie odbędzie się w ciągu jednego dnia, a organizator przewidział dla uczestników aż 9 prób sportowych. 6 prób zostanie przeprowadzone na krośnieńskich parkingach, natomiast pozostałe 3 zostaną przeprowadzone na zamkniętym odcinku drogi.
32. Rajd Podkarpacki zostanie przeprowadzony w formule Konkursowej Jazdy Samochodem (KJS). Całość imprezy odbędzie się w jednym dniu – 1.05.2022. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy obowiązkowo będą musieli przejść przez tzw. Odbiór Administracyjny oraz Badanie Kontrolne BK-1. Dzięki uprzejmości firmy PANMAR, biuro imprezy będzie zlokalizowane w siedzibie firmy, przy ulicy Podkarpackiej 16B. W tym samym miejscu zostanie również przeprowadzone Badanie Kontrolne BK-1. Po dopełnieniu wszelkich formalności i odprawie, uczestnicy udadzą się na próby sportowe, których lokalizacje zostaną ujawnione już niebawem. Meta imprezy została również przewidziana w siedzibie firmy PANMAR.
Formuła imprezy, czyli Konkursowa Jazda Samochodem oznacza, że do udziału w imprezie nie jest potrzebna licencja czy sportowy samochód. Każdy chętny, chcący wziąć udział w 32. Rajdzie Podkarpackim, musi spełnić kilka niezbędnych warunków. W KJS może wziąć udział osoba, która ukończyła 18 lat i posiada prawo jazdy. Wymóg ten nie dotyczy pilota, tutaj wystarczy jedynie 17 lat.
Samochód, którym przyszli uczestnicy chcą wystartować musi być w pełni sprawny technicznie, posiadać ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC. Pojazd musi należeć do kierowcy lub kierowca musi posiadać odpowiednie upoważnienie od właściciela samochodu. Przed imprezą każdy pojazd przechodzi zorganizowane przez organizatora Badanie Kontrolne BK-1, więc samochody niespełniające wszystkich wymogów, nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w imprezie. Do wystartowania w 32. Rajdzie Podkarpackim, czy każdym innym KJS, wystarczy zupełnie seryjny samochód. Oczywiście wziąć udział mogą również samochody zmodyfikowane, jednak na pierwszy start samochód do jazdy na co dzień, będzie w pełni wystarczający.
Niezbędnym elementem wyposażenia załogi są również kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku). Będą to np. kaski motocyklowe. Zalecane jest również posiadanie polisy NNW dla członków załogi. Szczegóły dostępne są w Regulaminie Amatorskich Imprez Samochodowych PZM 2022, dostępnym na stronie https://pzm.pl/regulaminy/rajdy
Członkowie Automobilklubu Małopolskiego Krosno zapraszają wszystkich chętnych amatorów rajdów czy wyścigów do wzięcia udziału w imprezie. To przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Udział w takiej imprezie to również podnoszenie swoich umiejętności prowadzenia samochodu, nauka opanowania za kierownicą oraz świetna zabawa.
Na początek zalecamy zapoznanie się z obowiązującymi regulaminami: regulaminem Amatorskich Imprez Samochodowych 2022, regulaminem ramowym Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS 2022, regulaminem uzupełniającym imprezy. Znajdziecie w nich wszystkie niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa, imprezy, organizatorów, ważne daty czy informację gdzie wysłać zgłoszenie. Po zapoznaniu się z wyżej wymienionymi regulaminami, można przejść do wypełniania zgłoszenia. Po dokładnym wypełnieniu zgłoszenia przyszła kolej na opłacenie wpisowego. Informację o jego wysokości oraz numerze konta bankowego znajdziesz w regulaminie uzupełniającym imprezy. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, zgłoszenie i potwierdzenie opłaty wpisowego należy wysłać do organizatora, na adres e-mail, który, tak jak wcześniej numer konta, jest podany w regulaminie uzupełniającym imprezy.


 

Regulamin Amatorskich Imprez Sportowych

Regulamin MOR PZM w KJS

Regulamin uzupełniający

 

Harmonogram Imprezy

 

Formularz zgłoszeniowy PDF

Formularz zgłoszeniowy DOCX

Formularz zgłoszeniowy ODT

 

Tekst: Mateusz Nycz