W Sanoku po raz drugi silniki zagrały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W Sanoku po raz drugi silniki zagrały dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

5 lutego 2022 0 przez Monika Fiejdasz

W ubiegły weekend – 29-30.01.2022 odbył się 1. Rajd Ziemi Sanockiej. Była to już druga impreza wspierająca WOŚP organizowana przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno. W tym roku organizowana przez sanockich pasjonatów motorsportu impreza została wpisana do kalendarza Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem 2022. Tegoroczne zmagania przyciągnęły do Sanoka amatorów sportowej jazdy nawet z okolic Krakowa, w sumie w imprezie udział wzięło 24 załogi, w tym 22 amatorów. Organizatorzy przygotowali dla uczestników aż trzy różne próby, z których jedna była dla chętnych, a dwie pozostałe, przejeżdżane trzykrotnie były liczone do klasyfikacji imprezy.

1. Rajd Ziemi Sanockiej w Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS 2022

W tym roku Koło Ziemi Sanockiej po raz kolejny zorganizowało imprezę wspierającą WOŚP. 1. Rajd Ziemi Sanockiej miał jednak inny format niż ubiegłoroczna impreza. Przede wszystkim całość została rozdzielona na dwa dni – Sobotę i Niedzielę, a rajd został wpisany do kalendarza Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. W sobotę organizator przewidział tzw. Odcinek Testowy MOTO SANOK dla wszystkich chętnych uczestników, Ci mieli też możliwość wcześniej dopełnić wszystkich formalności związanych z uczestnictwem w tej imprezie. Wspomniany wyżej odcinek, który odbył się na parkingu firmy Sanok Rubber przy ul. Przemyskiej, poprzedzony był wieloma atrakcjami, m.in. pokazem ratownictwa zorganizowanym przez OSP Olchowce, OSP Wujskie, OSP Bykowce.

Niedzielne zmagania miały już prowadzoną klasyfikację. Organizator na ten dzień przewidział dwie próby sportowe, każda przejeżdżana trzykrotnie – PS Prusiek i PS Sanok Rubber. Próba z Prusieka do Zboisk liczyła dwa kilometry, między pierwszym a drugim przejazdem tej próby, dla uczestników imprezy przewidziany został przez organizatora ciepły poczęstunek który przygotowało Koło Gospodyń z Pobiedna. Na ciepłe jedzenie mogli liczyć również sędziowie tej próby i strażacy z OSP Bukowsko, OSP Pobiedno, OSP Zboiska i OSP Markowce, którzy zabezpieczali tą próbę. Próba PS Sanok Rubber, rozgrywana na tym samym parkingu co sobotni odcinek testowy, jednak ze zmienioną trasą, miała długość 0,7km.

“Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej imprezy. Jej organizacja postawiła przed nami wiele wyzwań, których nie mieliśmy w zeszłym roku, oczywiście nie obyło się bez problemów, jednak dzięki przychylności lokalnych władz a także wielkiej pasji naszych działaczy udało się je wszystkie rozwiązywać na bieżąco”
mówił przewodniczący koła, Andrzej Buziewicz.

Koło Ziemi Sanockiej dla WOŚP

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy dochód z imprezy chcą przeznaczyć na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto członkowie Koła Ziemi Sanockiej zorganizowali aż 30 licytacji z których również całość dochodu została przekazana dla WOŚP. Na ten moment członkom koła udało się zebrać 8667,91 PLN, 1 Korona Szwedzka, 3,75 Euro i 0,10 Funt UK, ale zapowiadają, że to jeszcze nie jest końcowa suma. Tą kwotą udało się już pobić sumę którą Koło Ziemi Sanockiej uzbierało w poprzednim roku.

Wyniki 1. Rajdu Ziemi Sanockiej

W tym roku wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na 5 klas. Została również przewidziana Klasa GOŚĆ dla zawodników z licencją.

Na podium Klasyfikacji Generalnej imprezy stanęli:
1. miejsce – Wojciech WILK i Kamil SOKOŁOWSKI w Subaru Justy
2. miejsce – Dawid KALISZ i Piotr SZUDY we Fiacie Seicento
3. miejsce – Grzegorz DROŻDŻ i Kamila ROMANOWSKA-PROĆKO w Citroenie Saxo

W Klasie 1. Została sklasyfikowana tylko jedna załoga
1. miejsce – Jan SIKORA i Piotr PISULA w Subaru Outback

W Klasie 2. podium wyglądało następująco
1. miejsce – Marek RZEPKA i Łukasz KAMIŃSKI w Renault Clio
2. miejsce – Hubert OLBRYCHT i Marcin RAŚ w Peugeot 206 GTI
3. miejsce – Krystian ZOSZAK i Paulina FLOREK w Oplu Calibra

W Klasie 3. na podium stanęły załogi
1. miejsce – Grzegorz DROŻDŻ i Kamila ROMANOWSKA-PROĆKO w Citroenie Saxo
2. miejsce – Przemysław OSĘKOWSKI i Mateusz BODNIAK w Hondzie Civic
3. miejsce – Rafał RAŚ i Stanisław PATRYLAK w BMW E36

W najliczniejszej Klasie 4. na podium stanęli
1. miejsce – Wojciech WILK i Kamil SOKOŁOWSKI w Subaru Justy
2. miejsce – Mateusz WOJNAKOWSKI i Damian MALCHAR w Hondzie Civic
3. miejsce – Michał GRUSZKA i Marcin SZCZEPAN we Fiacie Seicento

W Klasie Fiat zgłosiła się tylko jedna załoga:
1. miejsce – Dawid KALISZ i Piotr SZUDY we Fiacie Seicento

Wyniki z poszczególnych prób sportowych dostępne są na stronie https://wyniki-online.pl/morkjs

Dziękujemy wszystkim sponsorom którzy wsparli nasze Koło w organizacji tej imprezy. To dla nas ogromne wsparcie, że po raz kolejny tak dużo firm i osób zaufało nam i pomogło przy organizacji 1. Rajdu Ziemi Sanockiej. To dla nas ogromne wyróżnienie i zapewniamy, że w następnych latach będziemy starać się jeszcze bardziej podnosić poziom naszej imprezy.