Każdy może wystartować w 1. Rajdzie Ziemi Sanockiej!

Każdy może wystartować w 1. Rajdzie Ziemi Sanockiej!

17 stycznia 2022 0 przez Monika Fiejdasz

Już za blisko 2 tygodnie odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno 1. Rajd Ziemi Sanockiej. W tym roku ranga imprezy została podniesiona, bowiem wpisano ją do kalendarza Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS. Mimo to, nadal KAŻDY może wziąć w niej udział. Tegoroczna impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od ponad tygodnia, na profilu koła na facebooku, można wylicytować liczne gadżety motorsportowe, a dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz WOŚP.

Co to jest KJS?
KJS, a właściwie Konkursowa Jazda Samochodem, to impreza dla kierowców amatorów o charakterze sportowym, organizowana przez stowarzyszenie, które jest członkiem Polskiego Związku Motorowego. Oznacza to, że w takiej imprezie może wziąć udział niemalże każdy pasjonat motorsportu. KJS’em jest również 1. Rajd Ziemi Sanockiej, dlatego członkowie Koła Ziemi Sanockiej zapraszają każdego pasjonata rajdów czy wyścigów do wzięcia udziału w imprezie.

Jakie warunki trzeba spełnić aby wystartować?
Każdy chętny, chcący wziąć udział w 1. Rajdzie Ziemi Sanockiej, musi spełnić kilka niezbędnych warunków. W KJS może wziąć udział osoba, która ukończyła 18 lat i posiada prawo jazdy. Wymóg ten nie dotyczy pilota, tutaj wystarczy jedynie 17 lat.

Samochód, którym przyszli uczestnicy chcą wystartować musi być w pełni sprawny technicznie, posiadać ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC. Pojazd musi należeć do kierowcy lub kierowca musi posiadać odpowiednie upoważnienie od właściciela samochodu. Przed imprezą każdy pojazd przechodzi zorganizowane przez organizatora Badanie Kontrolne BK-1, więc samochody niespełniające wszystkich wymogów, nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w imprezie. Do wystartowania w 1. Rajdzie Ziemi Sanockiej, czy każdym innym KJS, wystarczy zupełnie seryjny samochód. Oczywiście wziąć udział mogą również samochody zmodyfikowane, jednak na pierwszy start samochód do jazdy na co dzień, będzie w pełni wystarczający.

Niezbędnym elementem wyposażenia załogi są również kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku). Będą to np. kaski motocyklowe. Zalecane jest również posiadanie polisy NNW dla członków załogi. Szczegóły dostępne są w Regulaminie Amatorskich Imprez Samochodowych PZM 2022, dostępnym na stronie https://pzm.pl/regulaminy/rajdy

Jak się zgłosić?
Na początek zalecamy zapoznanie się z obowiązującymi regulaminami: regulaminem Amatorskich Imprez Samochodowych 2022, regulaminem ramowym Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS 2022, regulaminem uzupełniającym imprezy. Znajdziecie w nich wszystkie niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa, imprezy, organizatorów, ważne daty czy informację gdzie wysłać zgłoszenie. Po zapoznaniu się z wyżej wymienionymi regulaminami, można przejść do wypełniania zgłoszenia. Po dokładnym wypełnieniu zgłoszenia przyszła kolej na opłacenie wpisowego. Informację o jego wysokości oraz numerze konta bankowego znajdziesz w regulaminie uzupełniającym imprezy. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, zgłoszenie i potwierdzenie opłaty wpisowego należy wysłać do organizatora, na adres e-mail, który, tak jak wcześniej numer konta, jest podany w regulaminie uzupełniającym imprezy.

Fot. Krzysztof Klimek

Gdzie znaleźć niezbędne informacje?
Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronach i socialmediach organizatora:
https://automalop.pl oraz https://facebook.com/koloziemisanockiej.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne są pod adresem: http://automalop.pl/1-rajd-ziemi-sanockiej/
Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na platformie facebook, gdzie publikowane są najważniejsze informacje dotyczące imprezy: https://www.facebook.com/events/2058602750973018/
Ponadto członkowie Koła Ziemi Sanockiej zdecydowali, że dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w 1. Rajdzie Ziemi Sanockiej zorganizują spotkanie. Odbędzie się ono w sobotę, 22.01.2022, o godzinie 19:00 w siedzibie Koła przy ulicy Krakowskiej 2A (Sklep motoryzacyjny Bella Auto). Telefon kontaktowy: 573 400 708.