Wojciech Socha przed startem w Autopola Jankov Vŕšok 2022

Wojciech Socha przed startem w Autopola Jankov Vŕšok 2022

15 lipca 2022 0 przez Monika Fiejdasz

Nadchodzący weekend zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski spędzą na Słowacji. Nie inaczej mogło być w przypadku Wojciecha Sochy, członka Automobilklubu Małopolskiego Krosno. Autopola Jankov Vŕšok 2022, bo o tym wyścigu mowa, będzie 7. i 8. rundą GSMP w sezonie 2022.

Po pierwszej części sezonu, która w pełni odbyła się na trasach w Polsce, Wojtek na jeden weekend wybierze się do słowackich Banovców. gdzie będzie walczyć o kolejne punkty w Klasie 5b. Aktualnie, w swojej klasie Wojtek uzbierał 24 punkty, dokładnie tyle ile wicelider Klasy 5b.

Wojtek Socha: Już w ten weekend ścigamy się na Słowacji. Bardzo się cieszę, że wszystko poszło po mojej myśli i uda mi się tam wystartować. Niestety podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, auto zmagało się z mniejszymi i większymi usterkami, przez co nie mogłem w pełni skupić się na walce o wynik. Ostatnie weekendy poświęciliśmy na wyeliminowanie wszelkich awarii. W tym miejscu szczególne podziękowania dla Karola Krupy i Pawła Folcika, którzy zajęli się samochodem. Na Słowację jadę walczyć o punkty. Zamierzam skupić się na jeździe i poprawianiu swoich czasów podczas kolejnych podjazdów.

Starty Wojtka w sezonie 2022 wspiera M-Ubezpieczenia. Za obsługę techniczną samochodu odpowiada Custom Technology oraz Autorace. Lekkie elementy poszycia dostarcza GT_gramtech.
Bieżące informacje o startach w sezonie GSMP 2022 znajdziecie na profilu https://www.facebook.com/wojciech.socha.clio