BorgWarner Polish Racing Team przed Autopola Jankov Vŕšok 2022

BorgWarner Polish Racing Team przed Autopola Jankov Vŕšok 2022

15 lipca 2022 0 przez Monika Fiejdasz

Już w najbliższy weekend, 15-17 lipca 2022 r., odbędzie się kolejna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem uczestnicy polskiego czempionatu udadzą się na Słowację, gdzie będą ścigać się na zlokalizowanej w Banovcach trasie. Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć zespołu BorgWarner Polish Racing Team. Karol i Szymon będą walczyć tam o cenne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2022.

Po trzytygodniowej przerwie zawodnicy GSMP wracają do ścigania. Przerwa w ciągu sezonu była potrzebna wszystkim zespołom. Po 3 wyścigach był to czas na serwis samochodów, wykonanie niezbędnych napraw, wprowadzenie ulepszeń i przygotowanie aut na kolejne zmagania. To dotyczyło również Karola i Szymona, którzy, po wyścigu w Magurze, musieli usunąć wszystkie usterki w swoich samochodach.

Tak wypowiedział się Karol Krupa, aktualny wicelider Klasyfikacji Generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski:
Wyścig na Magurze nie był dla mnie łatwy. Po bardzo dobrze rozpoczętych podjazdach treningowych, w trakcie pierwszego podjazdu wyścigowego w moim samochodzie doszło do awarii. Podjazd udało mi się ukończyć z trzecim czasem, jednak w ten weekend już więcej nie wystartowałem. Auto już jest naprawione, zrobiliśmy pełny serwis, mamy nadzieję, że ta usterka już nie wróci i że na słowacji będę mógł się skupić tylko na ściganiu i poprawianiu czasów. Na pewno będziemy walczyć do samego końca, aby odzyskać pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Aktualnie w Klasyfikacji Generalnej sezonu Karol zajmuje 2. miejsce i traci tylko 3 punkty do lidera klasyfikacji, oraz jest liderem w klasie 2b z przewagą 4 punktów nad wiceliderem.

Szymon również nie może zapisać rundy w Magurze do tych szczęśliwych. Pierwszego dnia udało mu się dopisać do swojego konta 15 punktów w Klasyfikacji Generalnej i 6 punktów w Klasie 2b. Niestety, niedzielna awaria wykluczyła go z rywalizacji.
Przed wyścigiem w Słowackich Banovcach Szymon wypowiedział się tak:
Tak jak powiedział Karol, wyścig w Magurze był dla nas pechowy. Udało mi się ukończyć sobotnie podjazdy, jednak w niedzielę, na drugim podjeździe treningowym awaria samochodu wykluczyła mnie z rywalizacji. Przez te 3 tygodnie pracowaliśmy nad samochodem, aby na ten wyścig wszystko było w pełni sprawne. Myślę, że się udało to zrealizować, jestem pozytywnej myśli. Na Słowację jedziemy zmotywowani aby walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej. Na pewno damy z siebie 100%!

Szymon w Klasyfikacji Generalnej sezonu zajmuje 4. miejsce, oraz 3. miejsce w klasie 2b, ze stratą zaledwie 2 punktów do drugiego miejsca.

Dziękujemy za ogromne wsparcie naszym rodzinom, bo to był dla nas ciężki okres. Ogromne podziękowania dla naszych mechaników którzy włożyli ogrom pracy, aby oba samochody pojechały na Słowację w pełni sprawne. Dziękujemy oczywiście naszemu głównemu sponsorowi – firmie BorgWarner, bez której ciężko byłoby nam tak szybko naprawić nasze samochody, dziękujemy również pozostałym partnerom.
No i nie zapominamy o naszych kibicach, którzy licznie stawiają się na każdym wyścigu. Trzymajcie za nas mocno kciuki
– jednogłośnie dziękowali Szymon i Karol.

Głównym sponsorem zespołu jest firma BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają firmy Autorace i CustomTechnology. Lekkie, karbonowe elementy poszycia samochodów dostarcza GT_gramtech. Bieżące informacje o przygotowaniach, startach i wynikach zespołu możecie śledzić na oficjalnej stronie na FB: https://www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam