BorgWarner Racing Team przed 9. Wyścigiem Górskim Limanowa 2017

BorgWarner Racing Team przed 9. Wyścigiem Górskim Limanowa 2017

13 lipca 2017 Wyłączono przez admin

Przed nami największe święto w krajowych wyścigach górskich. Już w najbliższą sobotę i niedzielę najszybsi polscy „górale” spotkają się na trasie z Limanowej na Przełęcz pod Ostrą, gdzie będą mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w Europie, ponieważ małopolskie zawody zaliczane są również do kalendarza Mistrzostw Starego Kontynentu. W licznej stawce zgłoszonych do wyścigu kierowców nie zabrakło Karola Krupy oraz Szymona Piękosia, którzy w Mitsubishi Lancerach Evo bronić będą barw zespołu BorgWarner Racing Team.

Karol Krupa: Czas po zawodach w Magurze minął bardzo szybko i już w najbliższy weekend przyjdzie nam powalczyć na trasie w Limanowej. To z wielu powodów jeden z moich ulubionych wyścigów, nie tylko ze względu na jego międzynarodowy charakter. Kilka lat startów „ośką” pozwoliło mi dobrze poznać charakterystykę tej najdłuższej w GSMP trasy i, z tym większą niecierpliwością, oczekuję startu czteronapędowym samochodem, który wymaga zupełnie innej techniki jazdy. Po raz kolejny w tym roku stawka zawodników w grupie N jest liczna, doświadczona i mocna, więc spodziewam się walki o wygraną na ułamki sekund.

Szymon Piękoś: Po raz trzeci w tym sezonie pora odkurzyć nasz wyścigowy sprzęt i tym razem powalczymy o wygraną na szybkiej i wymagającej trasie w Limanowej. Od wyścigu w Magurze minęło zaledwie niecałe trzy tygodnie, które poświęciliśmy na kolejne poprawki w naszym Evo, które, mam nadzieję, zaowocują lepszymi osiągami i większą pewnością w prowadzeniu tego samochodu. Nie da się ukryć, że wszyscy zawodnicy w grupie A jeżdżą bardzo szybko i o miejscach w czołówce bądź w tyle stawki decydują tak naprawdę drobiazgi. Ufam, że doświadczenia z już przejechanych w Lancerze wyścigów zaowocują w Limanowej.

Partnerami zespołu są: BorgWarner, Inwest – Profil oraz Primerol. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.