Wypowiedzi zawodników przed 4. Rajdem Krośnieńskim

Wypowiedzi zawodników przed 4. Rajdem Krośnieńskim

9 kwietnia 2016 Wyłączono przez admin

Już w niedzielę w mieście Krośnie oraz na terenie gmin Korczyna i Wojaszówka odbędzie się 4. Rajd Krośnieński, który stanowić będzie inauguracyjną rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem 2016. W zawodach udział wezmą dwie załogi w barwach portalu Krosno112.pl – Marcin Wilusz z Wojciechem Witkowskim oraz Łukasz Krasowski z Mateuszem Bukałą.

W sezonie 2016 zaplanowano siedem rund Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego i już pierwsza z nich spotkała się z ogromnym zainteresowaniem startujących. Lista zgłoszeń, mająca pierwotnie liczyć maksymalnie 50 załóg zapełniła się już na trzy tygodnie przed krośnieńskimi zawodami, więc organizator, którym jest Automobilklub Małopolski w Krośnie w odpowiedzi na doskonałą frekwencję rozszerzył limit zgłoszeń do 70. Ostatecznie lista startowa liczy 67 pozycji, a przed zawodnikami do pokonania będzie osiem odcinków specjalnych, trzykrotnie przejeżdżane próby Korczyna i Bratkówka oraz dwa przejazdy oesu na ulicy Kaczorowskiego w Krośnie.

DSC_3585_1

Pierwszy numer startowy 4. Rajdu Podkarpackiego otrzymali Marcin Wilusz i Wojciech Witkowski. Zawodnicy znani ze startów w Wyścigach Górskich w niedzielnych zawodach użyją Renault Clio Sport, zbudowanego według homologacji grupy N i będą klasyfikowani w klasie „Gość”.
DSC_3640_1

Wsiadam do rajdowego samochodu po półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją lewej nogi – komentuje Marcin Wilusz. Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w którym planujemy wspólnie z zespołem wziąć udział zbliża się wielkimi krokami, więc krośnieński rajd, choć krótki, będzie doskonałą okazją do rozgrzewki przed startami w GSMP. Jak widać, mój samochód zmienił w nowym sezonie barwy, a o to, żeby Clio bardziej rzucało się w oczy zadbała agencja reklamowa Krosart, za to jej w tym miejscu serdecznie dziękuję. Technicznie samochód też nieco się zmienił, ponieważ podczas zimowej przerwy został przebudowany na wersję Ragniotti, o nieco większych możliwościach przeróbek w stosunku do wersji PH1, którą wcześniej używałem. Przebudową kierował nieoceniony Karol Krupa, który także zasługuje na wielkie podziękowania. Wykorzystując N-grupową  homologację do naszego Clio trafiła kłowa skrzynia biegów oraz hydrauliczny hamulec ręczny, który może w wyścigach górskich nie będzie bardzo potrzebny, ale na rajdowych oesach przyda się z pewnością. Za opiekę serwisową samochodu kolejny sezon będzie odpowiadała ekipa Materniak Autosport.

DSC_3687_1

Starty zespołu MARWIL RACING wspiera firma MARWIL, która prowadzi sprzedaż drewna opałowego na trasie Sanok  – Krosno – Jasło, w jej skład znajduje się w Krośnie przy ulicy Podkarpackiej 38 oraz w głównej siedzibie firmy: Mymoń, ul. Leśna 11. Firma oferuje sprzedaż drewna buk, grab, brzoza, jasion, ciętego-kominkowego jak i w metrówkach, a także pellet opałowy. Szczegóły na stronie www.bukowe.com.pl

DSC_3592_1

Drugą załogą, która w Rajdzie Krośnieńskim wystąpi w barwach portalu Krosno112.pl są Łukasz Krasowski i Mateusz Bukała, którzy również korzystają z Renault Clio Sport i otrzymali siedemnasty numer startowy. W klasie K3 mają oni aż 14 rywali.

DSC_3682_1

Po serii pojedynczych startów w różnego rodzaju imprezach przyszła w tym sezonie pora na pełen cykl Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS – mówi Łukasz Krasowski.Bardzo się cieszę, że pierwsza runda mistrzostw to mój „domowy” Rajd Krośnieński, który znam i bardzo lubię. Organizator, czyli Automobilklub Małopolski po raz kolejny stanął na wysokości zadania i trasy zaplanowane na niedzielną imprezę są naprawdę ciekawe i wymagające. Mam nadzieję, że korzystając z wiosennej aury zgromadzi się przy nich duża liczba kibiców. W Krośnie po raz pierwszy wystartujemy wspólnie z pilotem Mateuszem Bukałą, który już od kilku lat regularnie bierze udział w rajdach i jestem pewien, że wniesie do zespołu swoją cenną rajdową wiedzę i porcję doświadczenia. W roku 2016 planuję skupić się właśnie na zbieraniu doświadczeń na oesach i start w jak największej ilości amatorskich imprez oraz co najmniej jedną rundę GSMP jako tzw. „zerówka”. Moja przygoda z motosportem nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia partnerów naszego zespołu, którym są: GLOB CARS – autoryzowany dealer i serwis marek Opel i Ford, serwis blacharsko-lakierniczy i Stacja Kontroli Pojazdów miesząca się przy ulicy Podkarpackiej 32 w Krośnie, jak również dostawca najwyższej lakierów samochodowych marki PPG. Wyrazy podziękowania kieruję w stronę załogi mechaników firmy GLOB CARS oraz Karola Krupy, którzy wspólnie zadbali o odpowiednie przygotowanie rajdówki do niedzielnych zmagań – kończy zawodnik Automobilklubu Małopolskiego.

DSC_3585_1