Super Sprint AERO MASTER 3

Super Sprint AERO MASTER 3

9 maja 2021 0 przez Monika Fiejdasz

W sobotę 8 maja 2021 roku odbył się Super Sprint AERO MASTER 3. Dzień był bardzo rześki, słońce przeplatało się z deszczem, a wiatr wiał przez cały dzień. Zmienne warunki atmosferyczne tylko dodawały emocji zmaganiom załóg, które nie mogły być pewne czy słońce będzie ich raziło czy deszcze będzie moczył szyby, zdarzała się też kumulacja tych zdarzeń pogodowych.


Impreza rozpoczęła się rano odbiorem administracyjnym i badaniem kontrolnym po, których załogi pojechały na zapoznanie z trasą. Na oficjalnej liście startowej do Super Sprint AERO MASTER 3 znalazło się 33 załogi składające się z kierowcy i pilota. Najbardziej liczną klasę stanowiła „K2”, która stanowiła właściwie połowę stawki bo aż 16 załóg. Reprezentacja Automobilklubu Małopolskiego Krosno to Jakub Ulanowski i Damian Bąk startujący w klasie Gość, którzy zajęli I miejsce w klasie. W klasie K2 mieliśmy pięć naszych załóg, które stanowili: Bartosz Zajdel i Jakub Krzanowski, Paweł Skotnicki i Dawid Szymański, Tomasz Starczewski i Marcin Opora, Krystian Zoszak i Paulina Florek oraz Hubert Olbrycht i Marcin Raś. W klasie K4 reprezentantami naszego klubu byli Paweł Barut i Wojciech Martynkiewicz. Natomiast w klasie Fiat Norbert Prajsnar i Grzegorz Prajsnar oraz Stanisław Patrylak i Rafał Raś, którzy zajęli 3 miejsce w klasie. Pełną klasyfikację wyników można zobaczyć na wirtualnej tablicy ogłoszeń. Całość Super Sprint AERO MASTER 3 odbyło się planowo, oprócz lekkich przemieszczeń pachołków innych „dzwonów” nie stwierdzono. To jest właśnie plus organizacji tego typu imprez na obiektach takich jak lotniska, brak przeszkód które mogłyby stworzyć potencjalne zagrożenie w momencie kiedy kierowca straciłby panowanie nad jadącym samochodem. Podsumowując można zauważyć, że organizacja imprez typu Super Sprint to nie tylko rywalizacja, ale też funkcja edukacyjna, ponieważ w profesjonalnie zabezpieczonych warunkach można przećwiczyć jazdę z prędkością, która nie jest dozwolona na większości dróg.
Na koniec dziękujemy: Spółce PANMAR, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców DUET oraz firmie VALVOLINE oraz wszystkim osobom, które dołożyły swoją „cegiełkę” do organizacji i realizacji Super Sprint AERO MASTER 3.