Perfekcyjny początek sezonu dla Waldemara Kluzy

Perfekcyjny początek sezonu dla Waldemara Kluzy

14 maja 2017 Wyłączono przez admin

Pochmurna i deszczowa sobota w „Załużu” należy do Waldemara Kluzy w Skodzie Fabii S2000. Kierowca z Wieliczki podzielił się zwycięstwami w podjazdach wyścigowych z Dubaiem w Mitshubishi Lancer Berg Monster, ale w łącznej klasyfikacji GSMP wypracował prawie 5 sekund przewagi. Dubai sięgnął za to po zwycięstwo w rundzie Mistrzostw Słowacji.Emocje skutecznie dziś rozgrzewały kibiców, których mimo niskich temperatur na trasie w i strefie serwisowej nie brakowało. Trzeci stopień podium uzupełnił  Karel Treny Skodą Fabia WRC. Na mecie zabrakło niestety Mistrza Polski GSMP 2016 Igora Drotara, który wycofał się po awarii swojej Skody Fabii R5.
Tuż za podium w GSMP znalazł się Michał Ratajczyk w Mitsubishi Lancer EVO IX z 7motorsport oraz najszybszy wśród formuł Jozef Bereś Jr w Tatuus PY012. Kolejne lokaty zajęli kierowcy Mitsubishi Lancerów – Grzegorz Kozioł, triumfator Grupy A, który przez cały  dzień mocno rywalizował z Piotrem Ostrowskim i którego ostatecznie pokonał różnicą niespełna 2,8 sekundy.
W grupie N zwyciężył Słowak Peter Jurena, a w pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Boczek (Klasa E-I+45) i Karol Krupa, drugi za Peterem w N+2000. W czołowej trójce znalazły się dwie Skody, ale pierwsza dwudziestka zdominowana była przez Mitsubishi. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w samochodzie z napędem na jedną oś jest Konrad Biela w Renault Clio RS. Dwa miejsca niżej, na piętnastym w „generalce” finiszował Seat Leon Super Copa TDI Jaroslava Dubóczi i BMW M3 Martina Juhsaa. Kolejny w klasyfikacji Wojciech Kostecki w Subaru Legacy RS wygrał GSMP Historyczne. Na podium w tej  grupie stanęło jeszcze dwóch Wojciechów – Subocz w Porsche Carrera 2 i Wojciech Myszkier w VW Golfie GTI.
Najliczniejszą w tegorocznym „Załużu” klasę A/PL wygrał Michał Żywarski za kierownicą Subaru Imprezy przed Marcinem Dopierałą i Jackiem Handlem.
Czołowa trójka grupy E0 to dziś Gabriel Kubit w Hondzie Integra oraz dwóch kolejnych zawodników w samochodach BMW – Marcin Staniak (318 IS) i Mariusz Biały (E30 320 IS).
Mimo, że warunki były bardzo zmienne i wymagające to szczęśliwie obyło się bez poważnych przygód. Niestety lista pechowców, których pokonały problemy techniczne liczy kilkanaście nazwisk. Po dzisiejszych podjazdach na mecie zameldowało się 73 kierowców.
Za nami naprawdę mocna inauguracja sezonu. Gratulujemy zwycięzcom i pierwszym nagrodzonym, a na kolejną dawkę emocji zapraszamy w niedzielę od godz. 9:00!

Oficjalnym sponsorem Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jest operator telekomunikacyjny Red Bull MOBILE – Twój wstęp do świata Red Bulla!

Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl oraz autoklub.pl – portal sportów motorowych.

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych MIstrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP!

Tekst: Mateusz Buchtyar