Ostatnie pożegnanie Czesława Kafla

Ostatnie pożegnanie Czesława Kafla

28 stycznia 2019 Wyłączono przez admin

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w sobotę 26 stycznia 2019 roku zmarł w wieku 79 lat Czesław Kafel były Prezes Automobilklubu Małopolskiego.

Czesław Kafel był zasłużonym działaczem sportu samochodowego. Od początku lat 70. związany z Automobilklubem Małopolskim w Krośnie wtedy krośnieńską delegaturą Automobilklubu Rzeszowskiego. Początkowo był kierownikiem biura, a potem wiceprezesem – zastępcą prezesa Henryka Stryszowskiego. Staraniem tych dwóch Panów Stryszowskiego i Kafla przy współpracy z innymi krośnieńskimi działaczami w 1979 roku zostały zainicjowany Bieszczadzki Wyścig Górski. Henryk Stryszowski i Czesław Kafel wnieśli też ogromny wkład w nadanie w sezonie 1985 wyścigom górskim rangi Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To właśnie Czesław Kafel po nagłej śmierci Henryka Stryszowskiego był w latach 1995-1998 prezesem Automobilklubu Krośnieńskiego w tym czasie przekształconego w Małopolski. Działał w nim do końca lat 90.

Ceremonia pogrzebowa Czesława Kafla odbędą się w środę 30 stycznia i rozpocznie żałobną mszą świętą się o godz. 11:30 w kościele pod wezwaniem Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli w Krośnie przy ul. Wyszyńskiego. Następnie na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie odbędzie się ostatnie pożegnanie.