Najlepsi górale w Korczynie!

Najlepsi górale w Korczynie!

16 września 2016 Wyłączono przez admin

Znamy już pierwsze nazwiska zawodników jacy już 24 i 25 wystartują podczas Wyścigu Górskiego Prządki 2016. Na 4540 metrowej trasie prowadzącej z Rynku w Korczynie wystartuje blisko 70 zawodników, którzy podczas wielkiego finału rozegrają dwie rundy Mistrzostw Polski i po raz pierwszy w historii Mistrzostw Słowacji.

Organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie może pochwalić się nowym blisko 1,5 km dywanikiem asfaltowym jaki został już położony od PO 1. Specjalnie dla kibiców międzynarodowych zawodów przygotowany został autobus, który będzie przewoził fanów po trasie wyścigu w przerwach między podjazdami.

Wielki finał w Korczynie będzie niewątpliwie skupiał uwagę wszystkich kibiców na dwóch zawodnikach. Pierwszym z nich jest Waldemar Kluza w Fordzie Proto. Drugim będzie Słowak Igor Drotar, które jest o krok od zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Na najszybszej trasie w Polsce zobaczymy także Petera Jurenę w Lancerze gr. N, Andrzeja Szepieńca który pojedzie o tytuł drugiego Wicemistrza Polski. Po wypadku w Limanowej pojawi się Tomasz Myszkier, tym razem w Seacie Leonie Supercopa.

Oprócz ponad 50 Polaków w Korczynie pojawi się kilkunastu Słowaków, a wśród nich Jan Liptak w Mini WRC oraz Veroslav Cvrcek, który namieszał już w polskiej klasyfikacji.

Badanie Kontrolne i odbiór administracyjny odbędą się w piątek 23 września w siedzibie firmy Panmar w Krośnie. Sobota i niedziela to zmagania zawodników podczas 8 podjazdów – 4 treningów i 4 wyścigów.