Finał w Korczynie!

Finał w Korczynie!

5 września 2016 Wyłączono przez admin

Ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016 rozegrane zostaną w dniach 23-25 września na Podkarpaciu. W miejscowości Korczyna koło Krosna w tym roku oprócz polskich zawodników pojawią się po raz pierwszy zespoły ze Słowacji, które rozegrają w ramach Wyścigu Górskiego Prządki dwie swoje rundy.

Organizator Automobilklub Małopolski z Krosna liczy na bogatą listę zgłoszeń. Z pewnością rywalizacja aż do ostatniego podjazdu będzie elektryzująca bowiem na czele klasyfikacji generalnej GSMP 2016 jest na 2 rundy przed zakończeniem sezonu Słowak Igor Drotar w Skodzie Fabia R5. Tuż za nim ze stratą tylko 6 punktów widnieje Waldemar Kluza.

Pierwsze informacje dotyczące zgłoszeń poznamy już po 14 września kiedy zakończy się pierwszy termin nadsyłania deklaracji startu w wyścigu. Oficjalna lista zostanie opublikowana 20 września, a już w dniu 23 września kibice obejrzą wszystkie samochody podczas Badania Kontrolnego przed zawodami jakie zorganizowane zostanie w firmie Panmar – Czekańska Szmyd Sp. j., na ul. Podkarpacka 16B w Krośnie.

– Trasa o długości 4540 metrów to nie lada wyzwanie dla zawodników – mówi Dyrektor zawodów Marcin Fiejdasz.
W tym roku wyzwanie dla Polskich kierowców jest jeszcze większe ze względu na rundę Mistrzostw Słowacji w której wystąpią najlepsi zawodnicy w mocnych samochodach. Możemy spodziewać się liczącej co najmniej 20 kierowców grupy ze Słowacji. Trasa jest szybka i bardzo widowiskowa dla kibiców, dla których jak co roku przygotowaliśmy wiele miejsc widokowych w tym ulubiony punkt na patelni skąd oprócz świetnego widoku na trasę rozpościera się panorama Krosna.

Organizator dzięki współpracy z lokalnymi samorządami – Gminą Korczyna i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego przygotował również nową nawierzchnię trasy. Na odcinku od PO1 do PO6 rozkładany jest nowy dywanik asfaltowy, który poprawi bezpieczeństwo zawodników na odcinku ponad 1,5 kilometra.

Pierwszy dzień zawodów rozpocznie się o godzinie 9:00 dwoma podjazdami treningowymi. O godzinie 14:00 wystartuje pierwszy wyścig. Godzina 16:00 to drugi podjazd, który przybliży nas do rozdania tytułów mistrzowskich. W niedzielę 25 września zawody rozpoczną się o godzinie 8:30, a zakończą się około godziny 17:00 rozdaniem nagród na korczyńskim rynku.

Zapraszamy na stronę wyścigu – http://gsmp-korczyna.cba.pl oraz na Facebook portalu WyscigiGorskie.pl, gdzie kibice będą mogli śledzić relację z zawodów.