Każdy może wystartować w 2. Rajdzie Ziemi Sanockiej!

Każdy może wystartować w 2. Rajdzie Ziemi Sanockiej!

27 lutego 2023 0 przez Monika Fiejdasz

Każdy może wystartować w 2. Rajdzie Ziemi Sanockiej! Koło ziemi Sanockiej zaprasza na spotkanie dla debiutantów.

Już za niespełna 2 tygodnie, 12 marca odbędzie się 2. Rajd Ziemi Sanockiej organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno. Tegoroczna edycja tej imprezy została zaplanowana w całości na terenie Gminy Bukowsko. Trasa przewiduje 2 próby sprawnościowe z dwoma rodzajami nawierzchni (szuter i asfalt). Obie próby będą przejeżdżane trzykrotnie.

KJS czyli Konkursowa Jazda Samochodem oznacza, że do udziału w 2. Rajdzie Ziemi Sanockiej nie jest potrzebny sportowy samochód, czy licencja sportowa. Aby móc wystartować w imprezie należy spełnić kilka niezbędnych warunków. Kierowca musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy. Pilot musi mieć ukończone minimum 17 lat, jednak do momentu ukończenia 18 rż. musi mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna.

Rajd Ziemi Sanockiej to impreza typu KJS, a więc w pełni dostępna dla amatorów. Impreza będzie przeprowadzona w ciągu jednego dnia w niedziele 12 marca 2023 r. Uczestnicy imprezy rozpoczną ją od Odbioru Administracyjnego (OA), następnie udadzą się na Badanie Kontrolne BK-1. Po pozytywnym przejściu przez OA i BK-1, uczestnicy będą mogli udać się na zapoznanie z trasą. Trasa w całości prowadzi po drogach Gminy Bukowsko. Start i Meta imprezy zostały zaplanowane w centrum Bukowska, naprzeciwko siedziby Gminy.

Samochód, którym przyszli uczestnicy chcą wystartować musi być w pełni sprawny technicznie, posiadać ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie OC. Pojazd musi należeć do kierowcy lub kierowca musi posiadać odpowiednie upoważnienie od właściciela samochodu. Przed imprezą każdy pojazd przechodzi zorganizowane przez organizatora Badanie Kontrolne BK-1, więc samochody niespełniające wszystkich wymogów, nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w imprezie. Oczywiście wziąć udział mogą również samochody zmodyfikowane, jednak na pierwszy start samochód do jazdy na co dzień, będzie w pełni wystarczający.

Niezbędnym elementem wyposażenia załogi są również kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku). Zalecane jest również posiadanie polisy NNW dla członków załogi. Szczegóły dostępne są w Regulaminie Amatorskich Imprez Samochodowych PZM 2022, dostępnym na stronie https://pzm.pl/regulaminy/rajdy

Członkowie Koła Ziemi Sanockiej zapraszają wszystkich chętnych amatorów rajdów czy wyścigów do wzięcia udziału w imprezie. To przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Udział w takiej imprezie to również podnoszenie swoich umiejętności prowadzenia samochodu, nauka opanowania za kierownicą oraz świetna zabawa.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości osób startujących po raz pierwszy, członkowie Koła zaplanowali spotkanie, gdzie odpowiedzą na pytania debiutujących uczestników, pomogą wypełnić zgłoszenie czy wytłumaczą jak czytać książkę drogową lub czym jest karta drogowa i jak ją wypełniać. Spotkanie zaplanowane zostało na 5 marca 2023 roku, o godzinie 17:00 w siedzibie Koła Ziemi Sanockiej przy ul. Krakowskiej 2A w Sanoku (Sklep Bella Auto).

Impreza organizowana jest w ścisłej współpracy z Gminą Bukowsko.
Regulamin Uzupełniający Imprezy, formularze zgłoszeń a także pozostałe wymagane dokumenty dostępne są na stronie: http://automalop.pl/2-rajd-ziemi-sanockiej/

Zapraszamy do śledzenia Fanpage Koła Ziemi Sanockiej, gdzie zawsze znajdziecie najświeższe informacje dotyczące organizowanych przez nich imprez: https://facebook.com/koloziemisanockiej
Masz pytania? Zadzwoń lub wyślij maila:
Tel.: 573 400 708
E-mail: koloziemisanockiej@gmail.com

Harmonogram Imprezy:
09.03.2023 23:59- Koniec 1 terminu przyjmowania zgłoszeń
11.03.2023 12:00 – Koniec 2 terminu przyjmowania zgłoszeń
11.03.2023 13:00 – Publikacja Listy Zgłoszeń

12.03.2023
07:00 – 10:00 – Odbiór Administracyjny
07:15 – 10:15 – Badanie Kontrolne BK-1
08:00 – 11:00 – Zapoznanie z trasą
12:00 – START (Parking Delikatesów HitPol w Bukowsku)
12:08 – PS Nagórzany 1
12:22 – PS Bukowsko 1
13:46 – PS Nagórzany 2
14:00 – PS Bukowsko 2
15:24 – PS Nagórzany 3
15:38 – PS Bukowsko 3
15:44 – META (Parking Delikatesów HitPol w Bukowsku)

 

Tekst: Mateusz Nycz