BorgWarner Racing Team przed 4. Wyścigiem Górskim Magura Małastowska

BorgWarner Racing Team przed 4. Wyścigiem Górskim Magura Małastowska

23 czerwca 2017 Wyłączono przez admin

Po nieco ponad miesięcznej przerwie do walki powracają zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecia i czwarta runda GSMP odbędą się już w najbliższy weekend w Magurze Małastowskiej koło małopolskich Gorlic. Wśród siedemdziesięciu zgłoszonych zawodników nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team, czyli Karola Krupy, który powalczy za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX klasy N+2000 oraz Szymona Piękosia w ósmej generacji Mitsubishi Lancera EVO klasy A+2000.

Karol Krupa: Debiutancki weekend w czteronapędowym samochodzie, który zaliczylłem w Załużu wiele mnie nauczył i dzięki temu mogłem dużo lepiej przygotować się do występu w Magurze. Mocno popracowaliśmy nad samochodem, który jest teraz znacznie lepszy trakcyjnie, zawieszeniowo oraz silnikowo. Wszystko to sprawa, że jestem bardzo optymistycznie nastawiony do drugiego wyścigowego weekendu w Lancerze i, mam nadzieję, będę w stanie powalczyć o najwyższe pozycje w klasie i grupie. Spodziewam się też, że przy pięknej podgorlickiej trasie zgromadzi się liczna rzesza wyścigowych kibiców, wszak to dla nich się ścigamy i na każdym podjeździe dajemy z siebie wszystko.

Szymon Piękoś: Z Załuża wyjechałem autem z nieco przestawionym tyłem, więc tuż po zawodach zabraliśmy się za odbudowę Lancera, by móc w pełni formy stanąć na starcie wyścigu w Magurze Małastowskiej. Podczas tego weekendu będę starał się zgłębiać tajniki jazdy samochodem czteronapędowym, który w niczym nie przypomina „ośki”, którą ścigałem się do tej pory i wymaga zupełnie innej techniki prowadzenia. Jakie będą tego efekty przekonamy się w niedzielę wieczorem, ale mam szczerą nadzieję, że nauka wyniesiona z zawodów w Załużu nie pójdzie w las i będę walczył o jak najwyższe pozycje w klasie A+2000 oraz grupie A.

Partnerami zespołu są: BorgWarner oraz Inwest – Profil. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.