Silna obsada Korczyny na pożegnanie GSMP 2017

Silna obsada Korczyny na pożegnanie GSMP 2017

12 września 2017 Wyłączono przez admin

Poznaliśmy skład kierowców, którzy zmierzą się w walce o punkty w finałowym wyścigowym weekendzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Według oficjalnej listy zgłoszeń opublikowanej właśnie na stronie 14. Wyścigu Górskiego Prządki 2017, na trasie w Korczynie zobaczymy w sobotę 67, a w niedzielę 68 zawodników. /lista zgłoszeń – tutaj/

Najwyższy numer startowy naklei na swoją Skodę Fabia S2000 świeżo upieczony Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej i w Grupie E1 – Waldemar Kluza. Niestety nie wpłynęło zgłoszenie Dubaia (I Wicemistrza), więc jako przed ostatni wyjedzie na trasę Roman Baran (Mitsubishi Lancer Evo), który ma szansę w Korczynie sięgnąć po tytuł II Wicemistrza. W tym pojedynku pozostają nadal Mariusz Stec (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport), Piotr Ostrowski (Mitsubishi Lancer Evo) oraz Grzegorz Kozioł (Mitsubishi Lancer Evo). Ta dwójka rozstrzygnie między sobą także rywalizację o Mistrzostwo w Grupie A i Klasie A+2000. Na trzeci stopień podium „generalki” nadal szansę ma również Andrzej Szepieniec (kolejny Mitsubishi Lancer). Kibiców ucieszy także drugi start Tomasza Myszkiera w Skodzie Fabia WRC. Kierowca z Trójmiasta zasili najliczniejszą w ten weekend Grupę E1.

Bliski kolejnego tytułu w Grupie N jest Rafał Serafinowicz, ale jego bezpośredniego rywala Karola Krupę również zobaczymy w ten weekend w Korczynie. Do czterech zawodników zgłoszonych w N+2000 dołączy aż sześciu kierowców w klasie N-2000, a w tym Marcin Popiela i Łukasz Kopiec. Filip Stopa (Renault Clio III), jako jedyny zdecydował się na start w samochodzie innym niż Honda Civic. Radek Ćwięczek, który już w Sopocie zapewnił sobie tytuł mistrza, dołącza w ten weekend do A/PL-1600. W klasie A-1600 do rozstrzygnięcia pozostaje walka pomiędzy Ewą Wójtowicz (Citroen C2 R2) i Maciejem Sołobodowskim (Peugeot 208 R2). Powrót do GSMP zanotują Marcin Wrona (Opel Adam R2) i Rafał Kręcioch (Peugeot 208 R2).

W A/PL zabraknie czołowej dwójki (Michał Żywarski i Jacek Handl), ale grupa i tak będzie liczyć aż 17 zgłoszeń. W tej grupie w Korczynie zobaczymy też Mateusza Misiewicza (Renault Clio – A/PL-2000). Marcin Wilusz tym razem spróbuje swoich sił w E1-2000. Kierowca Clio będzie miał w klasie siedmiu rywali. Pierwsze miejsce Przemysława Pieniążka jest już niezagrożone, ale kibice bacznie będą się przyglądać rywalizacji Jarosława Adamiaka (Honda Civic) i Marcina Staniaka (BMW 318 IS), których dzielą tylko trzy punkty.

W grupie samochodów historycznych zobaczymy pięciu zawodników, a z pewnością najbardziej zacięta będzie walka pomiędzy Wojciechem Suboczem (Porsche Carrera 2), a Wojciechem Koczeskim (Subaru Legacy RS). Nie zabraknie także trzeciego w klasyfikacji sezonu Wojciecha Myszkiera i jego VW Golfa II GTI. /lista zgłoszeń – tutaj/

Start pierwszego podjazdu treningowego już w sobotę od 9:00. Ukoronujmy mistrzów i w pięknym stylu zakończmy sezon 2017 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zapraszamy w ten weekend na Wyścig Górski Prządki do Korczyny!

– – – – –

Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl i autoklub.pl – portal sportów motorowych.

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP!

Fot.: Fotografia UMA Agnieszka Wołkowicz
Tekst: Buchti.pl Mateusz Buchtyar