Odszedł Józef Biernacki

Odszedł Józef Biernacki

13 marca 2019 Wyłączono przez admin

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Józefa Biernackiego – wieloletniego prezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Odszedł nasz kolega, z którym od wielu lat współpracowaliśmy jako Automobilklub Małopolski Krosno. Józef Biernacki pierwotnie był członkiem delegatury Automobilklubu Krośnieńskiego, później Automobilklubu Małopolskiego w Jaśle, a także jednym z inicjatorów, którzy w 1997 roku powołali stowarzyszenie Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Józef Biernacki funkcję prezesa piastował od założenia Klubu nieprzerwanie do 2015, kiedy to zrezygnował ze względów zdrowotnych. Pomimo choroby do końca uczestniczył w życiu JKMiRD. Miał wiedzę i doświadczenie, którymi chętnie się dzielił, organizując szkolenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkolił też ratowników drogowych. Jego talent organizatorski, pozytywne nastawienie i humor wprowadzały zawsze przyjazną atmosferę. I w ten właśnie sposób zapamiętamy naszego Drogiego Przyjaciela.

Niełatwo znaleźć słowa pociechy w tych trudnych dniach. Rodzinie Józefa Biernackiego składamy wyrazy szczerego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe śp. Józefa Biernackiego odbędą się w sobotę 16 marca 2019 roku o godzinie 13:00 w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ulicy Mickiewicza w Jaśle gdzie zostanie odprawiona msza święta, po której ciało zmarłego zostanie przewiezione na cmentarz komunalny w Zawadce Osieckiej.

Fot. JKMiRD