Nowe możliwości? Tak! Wkrocz do świata motorsportu.

Nowe możliwości? Tak! Wkrocz do świata motorsportu.

21 lutego 2018 Wyłączono przez admin

Szybkie sportowe pojazdy, adrenalina i rywalizacja. Często o tym marzymy, nieraz je spełniamy. Tymczasem Automobilklub Małopolski oferuje możliwość wejścia do świata motorsportu. Już zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu Sędziów Sportu Samochodowego PZM.

Rzecz wydaje się prosta, a jednak szkolenie będzie składało się z dwóch modułów: teoretycznego i praktycznego. Pierwszy będzie obejmował wszystkie niezbędne informacje związane z przepisami FIA, regulaminami PZM oraz procedurami postępowania w rzeczywistych sytuacjach. W tym Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Praktyczna część zostanie przeprowadzona już w dniach 24 i 25 marca podczas organizowanego przez Automobilklub Małopolski w Krośnie KJS-u „Rymanowskie Wiatraki”. Cykl szkoleniowy zostanie zakończony egzaminem do którego będą mogły przystąpić osoby, które mają ukończone 18 lat życia. Niemniej w zajęciach będą mogli wziąć udział również wszyscy chętni od 16 roku życia. Będzie się to oczywiście wiązało z koniecznością wyrażenia zgody przez rodziców lub opiekunów prawnych do działania w klubie. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem na Sędziego Sportu Samochodowego PZM. Przeszkolone osoby otrzymają szansę współorganizacji międzynarodowego wydarzenia – 44. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego.

Zainteresowanych zapraszamy 28 lutego 2018 (środa) na godzinę 18:00 do siedziby Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie (ul. Tadeusza Kościuszki 49) na spotkanie organizacyjne rozpoczynające szkolenie.

Tekst i foto: Monika Fiejdasz