Nocna próba w Krośnie. Pierwszy dzień rywalizacji za nami, drugi czas zacząć!

Wysłane przez - 11.12.2017 w kategorii: ,

W sobotni wieczór rozpoczął się 29. Rajd Podkarpacki. Zawodnicy już w pierwszy dzień musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi warunkami drogowymi. Na starcie pojawili się kierowcy jadący w 4. Rundzie DISLA POLSKA Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia oraz 4. Rundzie Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS.

Emocje były duże, choć zawodnicy ostrożnie poruszali się po trasie. Oszczędzali samochody na niedzielne ściganie. W sobotniej rywalizacji w RSMPk najszybsza okazała się załoga Marcin Wilusz – Wojciech Witkowski, drugą pozycję okupują Robert Długopolski i Paweł Piczak, a na trzeciej uplasowali się Wojciech Faber z pilotem Marcinem Bernatowskim. W SKJS najszybszymi okazali się Marek Szcześniak i Krzysztof Klimkowski, drugi czas zanotowali Jerzy Suder – Krzysztof Świstak. Na trzeciej pozycji znaleźli się Dawid Pytko i Grzegorz Mortek. Więcej nieoficjalnych wyników znaleźć można na www.rp2017.wyniki-online.pl.

Dziś kolejny dzień zawodów. Do kierowców, którzy pierwsze kilometry trasy rajdu pokonali wczoraj, dołączą uczestnicy startujący w 7. Rundzie Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS. Czterdziestu kilku sportowców będzie próbowało swoich sił na odcinkach w Bajdach i Pietruszej Woli. Zapraszamy!

Tekst i foto: Paweł Fiejdasz