Zapraszamy na 28. Rajd Podkarpacki

Wysłane przez - 17.11.2016 w kategorii: , ,

Wszystkich fanów motoryzacji zapraszamy już 11 grudnia 2016 na 28. Rajd Podkarpacki. Jeżeli aura będzie sprzyjać to uczestnicy będą mogli ścigać się w zimowych warunkach.

28. Rajd Podkarpacki to 3 odrębne imprezy: „Konkursowa Jazda Samochodem”, „Rajd Okręgowy” i „Super KJS”. W Rajdzie mogą wziąć udział zawodnicy posiadający licencję sportową RO Polskiego Związku Motorowego, a także amatorzy! Pasjonaci żeby wystartować w roli kierowcy muszą mieć prawo jazdy kategorii B, z kolei pilot misi mieć ukończone co najmniej 17 lat. Ponadto chętni powinni posiadać sprawny technicznie samochód osobowy oraz 2 kaski na głowę.

W tym roku Automobilklub Małopolski przygotował 3 próby sprawnościowe o tajemniczo brzmiących nazwach: „Pod górę”, „Asfaltowa” i „Szutrowa”. Pod tymi jakże niewiele, a za razem tak dużo mówiącymi nazwami kryją się całkiem nowe trasy usytuowane w Krośnie jak również w jego okolicy. Każda z prób sprawnościowych przypomina po części różne konkurencje. „Pod górę” to próba, której charakterystyka przypomina trasę Wyścigu Górskiego gdzie kierowcy ścigają się po krętej drodze na szczyt. Pokonując próbę „Asfaltową” można mieć wrażenie, że startuje się w Rajdzie, ponieważ droga ta jest wąska ale równa. Z kolei próba „Szutrowa” to coś na kształt Rallycrossu gdzie załogi mają do pokonania równe trasy na bezdrożach.

28. Rajd Podkarpacki to będzie wydarzenie na którym nie może zabraknąć nikogo kto choć trochę lubi sport samochodowy. Trasy tej Konkursowej Jazdy Samochodem będą tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jeszcze nie wiesz czy nadajesz się na licencjonowanego zawodnika albo po prostu chcesz zobaczyć jak wygląda świat motoryzacji to musisz u nas być.

Zapraszamy również wszystkich kibiców bo bez Was ten sport nie miałby sensu.