BorgWarner Racing Team przed 4. Wyścigiem Górskim Magura Małastowska

Wysłane przez - 23.06.2017 w kategorii: ,

Po nieco ponad miesięcznej przerwie do walki powracają zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecia i czwarta runda GSMP odbędą się już w najbliższy weekend w Magurze Małastowskiej koło małopolskich Gorlic. Wśród siedemdziesięciu zgłoszonych zawodników nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team, czyli Karola Krupy, który powalczy za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX klasy N+2000 oraz Szymona Piękosia w ósmej generacji Mitsubishi Lancera EVO klasy A+2000.

Karol Krupa: Debiutancki weekend w czteronapędowym samochodzie, który zaliczylłem w Załużu wiele mnie nauczył i dzięki temu mogłem dużo lepiej przygotować się do występu w Magurze. Mocno popracowaliśmy nad samochodem, który jest teraz znacznie lepszy trakcyjnie, zawieszeniowo oraz silnikowo. Wszystko to sprawa, że jestem bardzo optymistycznie nastawiony do drugiego wyścigowego weekendu w Lancerze i, mam nadzieję, będę w stanie powalczyć o najwyższe pozycje w klasie i grupie. Spodziewam się też, że przy pięknej podgorlickiej trasie zgromadzi się liczna rzesza wyścigowych kibiców, wszak to dla nich się ścigamy i na każdym podjeździe dajemy z siebie wszystko.

Szymon Piękoś: Z Załuża wyjechałem autem z nieco przestawionym tyłem, więc tuż po zawodach zabraliśmy się za odbudowę Lancera, by móc w pełni formy stanąć na starcie wyścigu w Magurze Małastowskiej. Podczas tego weekendu będę starał się zgłębiać tajniki jazdy samochodem czteronapędowym, który w niczym nie przypomina „ośki”, którą ścigałem się do tej pory i wymaga zupełnie innej techniki prowadzenia. Jakie będą tego efekty przekonamy się w niedzielę wieczorem, ale mam szczerą nadzieję, że nauka wyniesiona z zawodów w Załużu nie pójdzie w las i będę walczył o jak najwyższe pozycje w klasie A+2000 oraz grupie A.

Partnerami zespołu są: BorgWarner oraz Inwest – Profil. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam.